shop franchise truffleat 7

KAPITOLA 6: Zahájení vlastní franšízy

Založení vlastní franšízy

I když můžete být nadšeni, že začnete s vlastním franšízovým podnikáním, existuje spousta věcí, které je třeba zvážit předtím, než to uděláte! Franšízové investice mohou být skvělou věcí pro mnoho různých typů podnikatelů a pokud jste podnikatelský typ, franšíza může být ideálním řešením pro zahájení vlastního podnikání. Pokud jste se však v minulosti pokusili založit vlastní franšízu a ve skutečnosti jste selhali, možná to není chyba společnosti, ale možná byste měli o franšíze předem přemýšlet. Ale pokud je to podruhé, co nastavujete franšízu, nebo i když je to vaše první, zde jsou některé velmi důležité úvahy, které musíte zvážit, než se obrátíte na společnost o získání franšízy:

Trh kolem vás

Prvním a nejdůležitějším problémem, který vás bude zajímat, je trh kolem vás a místo, kde žijete. Jedna otázka, kterou si musíte položit, než začnete, je, zda skutečně existuje nějaký typ trhu pro vaši franšízu, kde žijete. Můžete být někdo, kdo chce konkrétní produkt nebo službu, ale pokud neexistují další spotřebitelé kolem obytného prostoru, ve kterém se nacházíte, pak je pravděpodobné, že vaše franšíza bude od začátku odsouzena k zániku. Ujistěte se, že existuje potřeba, přání nebo trh pro oblast, do které se budete stěhovat, je zásadní pro úspěšné franšízové podnikání!

Soutěž

Dalším problémem, o kterém budete muset nevyhnutelně přemýšlet, je veškerá konkurence, kterou máte na cestě k výchozímu bodu. Je možné, že se nebudete muset starat o konkurenci, pokud nabízíte jiný jedinečný typ produktu nebo služby, které nikdo jiný nenabízí, ale je pravděpodobné, že budete mít nějaký druh konkurence bez ohledu na to, jak divoký je. Na druhou stranu se však chcete ujistit, že vaše franšíza nebude nastavena v doslovné cenové válečné zóně, jinak budete pravděpodobně muset pokračovat ve snižování a zvyšování cen jen proto, že to dělá jiný maloobchodní prodejce!

Růstový potenciál

Být úspěšný s franšízou je něco, co by mnoho lidí chtělo být, nicméně jedním z úvah o zahájení franšízy společnosti je váš růstový potenciál. Je maloobchodní prodejna nebo jiná položka, kterou tlačíte, vždy ve velké poptávce, nebo je trh pomalu umírá za to? Jedním z příkladů trendu, který netrval příliš dlouho, je šílenství Ty Beanie Baby. I když na začátku existoval trh s těmito výrobky, poptávka po hračkách pomalu klesala, až už nebyly populární!

Tyto franšízové úvahy o předvídání jsou velmi důležité, abyste během prvního roku nevybuchli. I když se může zdát, že vaše podnikání se nikdy nedostane ze země, pokud má vaše společnost skutečně jedinečný produkt, nemusíte se vůbec ničeho bát!