shop franchise truffleat 3

KAPITOLA 5: Nevýhody vlastnictví franšízy

Nevýhoda vlastnictví franšízy

Franšízové příležitosti dnes existují po celém světě. Ve skutečnosti jsou franšízy v podstatě to, z čeho se skládá celý svět, pokud máme skutečně přemýšlet o všech různých příležitostech, které existují. Vzhledem k tomu, že jedna společnost sama o sobě má pravděpodobně tisíce franšíz, které se již nacházejí ve Spojených státech a po celém světě, je určitě bezpečné říci, že v mnoha částech a koutech světa existuje více než 5 až 10 milionů franšízových prodejen! Existují určitě výhody vlastnit vlastní franšízu společnosti, protože je to v podstatě jako vlastnit menší část samotné společnosti. Majitelé franšízy si mohou ponechat většinu zisků, které přicházejí do jejich podnikání, výměnou za obvykle skromný licenční poplatek ze svých zisků, který se posílá zpět do sídla společnosti.

Na druhou stranu však mohou existovat některé nevýhody vlastnictví franšízy. První nevýhodou vlastnictví vlastní franšízy je, že ve skutečnosti nebudete vlastnit svou vlastní společnost, i když budete mít vlastní obchod nebo jiné sídlo společnosti! Mnoho lidí má touhu skutečně otevřít svůj vlastní obchod a vytvořit společnost sami, ale vlastnit franšízu není to, o čem to všechno je.

Ve skutečnosti v podstatě platíte za příspěvek na autorská práva, abyste mohli využívat pověst společnosti, pro kterou pracujete! Vlastnictvím franšízy v podstatě pracujete pro tuto společnost. Proč jinak McDonald ‚s nebo Burger King požadují část zisku z vaší franšízy? Majitel franšízy v podstatě pracuje na svém franšízovém místě, aby poslal více zisků zpět do sídla společnosti, i když to není způsob, jakým by o tom mnozí chtěli přemýšlet.

Další nevýhodou vlastnictví franšízy by však mohla být smlouva, do které jste se zamkli. Vzhledem k tomu, že průměrná délka smlouvy pro majitele franšízového obchodu je obvykle 15 až 20 let na začátku, bylo by opravdu obtížné se dostat ven, pokud by majitel franšízy měl problémy s tím, aby se popularita franšízového obchodu dostala ze země. Kromě toho může skutečně dojít k masivnímu porušení smluvních poplatků, pokud ve skutečnosti vaše franšíza nefunguje tak dobře, jak se předpokládá a selže během prvních několika let!

Pomoc a zdroje, které by majitel franšízy mohl získat od společnosti, nemusí mít hodnotu všeho, co je zaplaceno ústředí společnosti! Mnoho ústředí společnosti má ve skutečnosti obrovské poplatky za spuštění, roční poplatky a licenční poplatky, které s nimi musí být sdíleny, ale pokud majitel franšízového obchodu není schopen získat odpovídající pomoc nebo školení, pak může být celá příležitost ztracena na prvním místě.

Vezmeme-li v úvahu všechny tyto věci, než se vydáte na cestu otevření vlastní franšízy, je velmi důležité. Nejen, že je důležité, abyste se ujistili, že rozumíte všem důsledkům vlastnictví franšízy, ale ujistěte se, že chápete, že celkový závazek je také důležitý!