shop franchise truffleat 4

KAPITOLA 2: Mnoho typů franšíz

Mnoho typů franšíz

Vlastní podnikání je velkým úspěchem prakticky pro každého, kdo se někdy snažil uspět v podnikání nebo marketingu. Pokud si však nemyslíte, že jste dostatečně inteligentní nebo se ani nechcete pokusit založit vlastní společnost od základů, pak jednou z možností, kterou vždy máte, je začít s franšízovou společností. Existuje spousta skvělých věcí, které začínají s franšízou populární společnosti, ale nejlepší na tom je, že dostanete veškerou pomoc, kterou potřebujete, pokud vaše franšíza začne sklouznout a selhat. Kromě toho je pravděpodobné, že dostanete odpovídající školení ještě předtím, než začnete s franšízou, takže budete skutečně připraveni na dlouhou úspěšnou cestu vpřed.

Ať už je to jakkoli, franšízy jsou skvělým způsobem, jak mít vlastní podnikání a skutečně ho vlastnit. Nicméně, pokud jste někdy přemýšleli o vlastnění franšízy, pravděpodobně první věc, která se objevila ve vaší mysli, bylo, jak byste byli schopni za to zaplatit. Naopak, vaše první myšlenka by neměla být o tom, jak zaplatíte za franšízu, ale o tom, jaký typ franšízy chcete začít. Zde je několik návrhů franšíz, které lze snadno získat v podnikovém obchodním světě.

Restaurace rychlého občerstvení

Pravděpodobně vždy bude někde po celé zemi nebo ve světě prázdné místo, kam se restaurace rychlého občerstvení vejde. Jednou z věcí, které dělají rychlé občerstvení restaurace franšízové příležitosti skvělý nápad je skutečnost, že jste rychle schopni obrátit zisk. I když to nemusí být v prvním roce vlastnictví franšízy (i když to může být velmi dobře v prvním roce), je pravděpodobné, že nebudete muset jít tak daleko během prvního roku, abyste dosáhli zisku. Některé z nejúspěšnějších franšíz, které jste pravděpodobně již mohli hádat, jsou restaurace McDonald ‚s a restaurace rychlého občerstvení Wendy.

Kancelářské potřeby franšízy

Jeden zajímavý typ franšízy, který vám umožní mít úspěch, je obchod s kancelářskými potřebami. I když nemusíte kupovat velký obchod s kancelářskými potřebami, jako je Staples, abyste byli úspěšní, existuje spousta menších obchodů s dodávkami, které se specializují na kancelářské věci, obchodní stacionární a malé kusy nábytku, jako jsou počítačové stoly a židle. Kancelářské potřeby obchody jsou určitě potřebné po celé zemi, což je důvod, proč to z nich dělá skvělou franšízovou příležitost!

Na druhou stranu existuje spousta dalších franšízových společností, se kterými se můžete zapojit, pokud nechcete založit vlastní restauraci rychlého občerstvení nebo obchod s kancelářskými potřebami. Série obchodů s koblihami, jako je ta, která je zakoupena od Dunkin‘ Donuts nebo Krispy Kreme, může být také úspěšná, protože mnoho lidí již miluje ranní koblihy, které nabízejí! Celkově však existuje spousta franšízových příležitostí, z nichž si můžete vybrat, ale stačí jen trochu domácího úkolu, abyste zjistili, který bude úspěšný!

Oblíbené franšízové společnosti

Vlastnit franšízy ve Spojených státech je jen jeden způsob, jak získat kapitál pro sebe a pro vaše podnikání. Existuje celá řada důvodů, proč by člověk mohl chtít investovat do franšízy na vlastní pěst, a tam jsou určitě některé populární franšízy ve Spojených státech. Pokud jste někdy chtěli vědět, co je požadováno při vlastnictví franšízy určité společnosti, pak zde jsou informace, které potřebujete. Zde je trivia otázka, kterou si můžete vzít domů ke své rodině: která franšíza byla mnohokrát zařazena #1? Pravděpodobně byste mohli velmi dobře odhadnout, co to je, a pokud jste přemýšleli o restauraci McDonald ‚s, měli jste pravdu. Existuje několikrát, kdy byla restaurace McDonald ‚s zařazena na 1. místo v kategorii potravin, do které byla zařazena, ale zde jsou některé další zajímavé skutečnosti o vlastnictví franšízy McDonald‘ s:

McDonald ‚s franšíza

Věděli jste, že ve Spojených státech existuje více než 11 000 franšíz McDonald ‚s? McDonald ‚s zaznamenal během desítek let obrovský růst úrovně restaurací a v podstatě vytvořil svět plný postav Chicken McNuggets, Big Mac a Ronald McDonald. Ale ve skutečnosti je snadné pochopit, proč je vlastnictví franšízy McDonald ‚s populární a ve skutečnosti není tak drahé, jak by si všichni mysleli. Aby bylo možné mít franšízu McDonald ‚s o jediné věci, která je požadována od franšízanta, je mít hodnotu likvidity v hotovosti asi 100 000 dolarů. Kromě toho je franšízový poplatek za vlastnictví McDonald ‚s stanoven na přibližně 45 000 dolarů a celková investice, kterou je třeba vynaložit při vytváření franšízové restaurace McDonald‘ s, je někde mezi půl milionem dolarů a jedním a půl milionem dolarů!

Na druhou stranu, vlastnit franšízovou restauraci McDonald ‚s stojí za příležitost, což je důvod, proč mnoho franšízantů vidí jako zlatou příležitost. Vzhledem k tomu, že mnoho franšíz McDonald ‚s vydělává více než 1 milion dolarů ročně, může být franšíza McDonald‘ s pod pásem právě to, co potřebujete. Na oplátku však buďte připraveni zaplatit velkému licenčnímu poplatku centrále McDonald ‚s, který je v současné době stanoven na zhruba dvanáct procent!

Burger King je mnohem víc

Možná budete překvapeni, když zjistíte, že pokud jde o vlastnictví franšízy, Burger King je všude. Franšízový poplatek je více, celková franšízová investice je více, ale jediná věc, která je méně, je ve skutečnosti licenční poplatek, který je jen kolem pěti procent! Kdo by si pomyslel, že vlastnit Burger King bude dražší než McDonald ‚s? Ve skutečnosti franšíza Burger King stojí téměř dvojnásobek toho, co je franšízant McDonald ‚s povinen mít k dispozici a platit.

Nicméně, to jsou dva z nejpopulárnějších franšízy po celých Spojených státech. McDonald ‚s Corporation je určitě hrabání v těstě, ale srovnání s jejich rychlým občerstvením restaurace soupeř, Burger King, je také zajímavé!