shop franchise truffleat 23

KAPITOLA 16: Často kladené otázky o franšízách

Časté dotazy k franšízám

Existuje mnoho otázek, které jdou spolu s dostat se do franšízové operace. Pokud jste vlastníkem franšízy, pak chcete znát všechny podrobnosti o vlastnictví franšízy, takže zde jsou některé otázky a odpověď, že mnoho lidí se obvykle zeptá společnosti přímo, aby věděli, kde začít jako první.

Franšíza otázka #1: Kolik kapitálu potřebujete?

Odpověď: Nejviditelnější obavou, na kterou byste měli myslet, než se obrátíte na společnost pro jeden z jejich franšízových podniků, je, kolik startovacího kapitálu budou potřebovat. Většinu času bude tato odpověď ležet venku, ale je také v pořádku, pokud se člověk rozhodne přímo oslovit společnost a zeptat se, kolik bude potřebovat. Mnohokrát společnost bude mít požadavek na počáteční kapitál, ale opět se některé společnosti zajímají pouze o to, aby jejich poplatky, které jsou spojeny s franšízou, byly schopny používat název společnosti, logo a pověst. Na stejné poznámce, bylo by to dobrý plán platit startovací nebo počáteční poplatky společnosti s hotovostí namísto spoléhání se na podnikatelský úvěr za peníze. Vzhledem k tomu, že většina franšízy bude muset získat obchodní půjčky tak jako tak pro všechny typy dodávek a další potřebné vybavení nejlepší způsob, jak vzít by bylo v podstatě platit za franšízu v hotovosti!

Franšíza Otázka #2: Kde budete mít zásoby?

Odpověď: Možná, že další věc, kterou majitel franšízy bude chtít vědět předtím, než skutečně začne podnikat, je, odkud pocházejí zásoby. Při jednání s centrálou společnosti existuje mnoho různých pravidel a předpisů, které jsou spojeny s každým typem franšízy. Některé společnosti budou vyžadovat, aby vlastník franšízy zakoupil zásoby, jako jsou sedadla, židle a pokladny od konkrétní společnosti, která poskytuje všechny pobočky jejich společnosti, ale mohou existovat i jiné společnosti, které mají skutečné volné pokyny o celé problematice. Člověk se však musí ujistit, že zná všechny vstupy a výstupy z vybavení obchodu zásobami dříve, než bude uzavřena jakákoli dohoda!

Franšíza Otázka #3: Musím inzerovat?

Odpověď: To je velmi důležitá otázka sama o sobě. Mnoho majitelů franšízy si to neuvědomuje, ale reklama, která se provádí pro franšízu, ve skutečnosti provádí samotná společnost! Některé z poplatků, které musí franšíza zaplatit, zahrnují reklamní poplatky a tyto reklamní náklady a poplatky má společnost používat k vytváření reklamy a marketingu pro samotnou franšízu. Takové reklamní metody mohou zahrnovat speciální slevy, které jsou poskytovány na měsíční bázi, kupóny, které jsou umístěny v novinách, a dny zhodnocení zákazníků. Samozřejmě, pokud je franšíza povolena inzerovat jakýmkoli způsobem, který majitel uzná za vhodný, pak nemusí být zaplaceny žádné reklamní poplatky, ale vědět, co přesně je požadováno, je nanejvýš důležité před reklamou na samotnou franšízu!

Podobné příspěvky