shop franchise truffleat 4

KAPITOLA 15: Alternativy k vlastnictví franšízy

Alternativy k vlastnění franšízy

Vlastnit franšízu může být snaha, kterou převezme jen pár lidí, protože existuje tolik povinností, které je třeba vzít v úvahu. Na jedné straně je majitel franšízy zodpovědný za všechny aspekty obchodní franšízy, což by mohlo být považováno za dobrou věc, ale na druhé straně je také zodpovědný za osobní financování celého franšízového podnikání na prvním místě. Neexistuje žádný způsob, jak obejít osobní a finanční závazky, které musí majitel franšízy učinit. Spoustě lidí se tahle tvrdá práce nakonec nevyplatí! Z tohoto důvodu existuje spousta lidí, kteří se nakonec rozhodnou, že nebudou vlastnit franšízu, ale spoléhají na jinou techniku, aby získali franšízu, kterou chtějí.

Franšízové partnerství

Jak již bylo zmíněno, vlastnictví franšízy vyžaduje velkou finanční spravedlnost a odpovědnost. To je něco, co mnoho lidí je špatně vybaveno zvládnout, i když mohou chtít vlastnit povolení vše, co chtějí! Na druhou stranu, franšízové partnerství může být právě tou možností, kterou hledají. Stejně jako v každém partnerství, franšízové partnerství závisí na tom, že se oba lidé podílejí na podnikání. Jedna strana dělá polovinu finančního závazku, zatímco druhá strana dělá druhou polovinu. Samozřejmě mohou existovat i jiné obchodní dohody, například jedna strana může učinit jediný finanční závazek k nákupu franšízy výměnou za většinu zisků po určitou dobu.

Franšízové partnerství může být skvělý způsob, jak se dostat kolem vlastnit celou franšízu sami a rozhodně umožňuje člověku mít větší svobodu a relaxaci ve věcech, které se dělají. Například místo toho, abyste museli najmout všechny sami, abyste mohli provozovat franšízu, bude váš partner stejně zodpovědný za pomoc při najímání manažerů, asistentů manažerů a dalších zaměstnanců.

Na druhou stranu, stejně rychle jako franšízové partnerství může být také zničeno. Pokud jste někdy slyšeli rčení, že to trvá jen „jedno špatné jablko zkazit dávku“, pak je to určitě pravda. I když jedna osoba franšízového partnerství může být v podnikání opravdu a chovat se čestně, existuje spousta dalších lidí, kteří mohou mít zájem o to, aby se rychle vydělali a pak vytáhli! To může být obzvláště znepokojující, pokud osoba, která nakonec neguje smlouvu, měla nejmenší finanční závazky vůči franšízovému podnikání.

Všechny věci považované za franšízové podniky jsou ideální příležitostí pro každého, kdo nechce vlastnit celý podnik sám. Tyto příležitosti poskytují vynikající způsob, jak pro dva nebo více lidí, aby se zapojily tak, že odpovědnost a povinnosti, finanční nebo jinak, ne všichni spočívají na jednom páru ramen nebo v jednom jediném back account!