shop franchise truffleat 14

KAPITOLA 10: Online franšízová zkušenost

Online franšízový zážitek

Pokud jste někdy chtěli vytvořit vlastní franšízu v offline světě, ale prostě jste neměli šanci toho dosáhnout, pak by jedním z návrhů bylo použít World Wide Web jako první zdroj pro franšízu, kterou můžete vlastnit. Uvidíte, proč je vlastnictví online franšízy dobrou příležitostí v následujících odstavcích, ale hlavní výhodou vlastnictví online franšízy je, že se nemusíte starat o žádné podrobnosti, které jdou spolu s vlastnictvím kamenného obchodu. Například online franšízy se nemusí obávat stavebních kontrol nebo toho, zda je jejich budova bezpečná, a také se nemusí obávat skladování produktů, protože vše se děje přímo z webových stránek!

Co je online franšíza?

Samozřejmě hlavní věc, kterou byste měli vědět o online franšízách, je to, co jsou a jak je lze získat. Pro ty, kteří to ještě nevědí, jsou však online franšízy v podstatě rozšíření jiných typů obchodů na internetu nebo mimo internet v reálném světě. Příkladem může být webová stránka, kterou vytvoříte a která prodává produkty přímo od společnosti. Tyto typy webových stránek jsou známé jako maloobchodníci, ale možná byste mohli dosáhnout dohody se samotnou společností, abyste produkty odeslali přímo svým zákazníkům. Tímto způsobem se nemusíte starat o nákup produktů ve velkém a jejich skladování, ale zboží je odesláno tak, jak je objednáno od zákazníků na vašich webových stránkách.

Výhody online franšízy

Jak již bylo zmíněno, existují některé výhody online franšízy, které si určitě užijete a tyto výhody byly popsány výše. Jen pro rekapitulaci, i když on-line franšízy se nemusí starat o produktové prostory pro věci, které prodávají, nemusí se starat o obchodní prostor a zda je kamenný obchod dostatečně velký, aby vyhovoval všem svým zákazníkům.

Na druhou stranu však existují i nevýhody vlastnictví online franšízy. Nevýhodou je, že vaše společnost nebo franšíza bude mít mnohem více reklamních a marketingových povinností. Samozřejmě, pokud jste přišli na World Wide Web po letech „reálného světa“ marketingových a reklamních zkušeností, pak můžete být s tímto podnikem docela úspěšní. Na druhou stranu, stejně jako většina franšíz a podnikání selhává v offline světě, tak také selhávají v online světě. Existuje mnoho důvodů, ale hlavním důvodem je, že jednotlivci a jejich franšízové společnosti prostě netráví dost času nebo peněz na reklamu společnosti a jejích produktů.

Celkově jsou však online franšízy skvělým nápadem vlastnit vlastní obchod, pokud jste někdy měli touhu tak učinit. Mohou nabídnout některé z nejlepších příležitostí za minimální ceny a je zde také velký prostor pro růst, takže vaše franšíza může být nejlepší po celém World Wide Web!